אודות בשלבים

1. בית יולדות הינו מרכז לידה עצמאי הפועל משנת 2011 בישראל. יזמנו אותו, ואנו מנהלות אותו בשותפות מאז.  בחודש מרץ 2017 קיבלנו מכתב ממשרד הבריאות שבישר לנו כי לא נוכל להמשיך לקבל לידות בבית יולדות. מאז החל תהליך חברתי – ציבורי – משפטי – חוקתי , שמטרתו לנרמל את לידות הבית בישראל , לדאוג לכך שיקומו מרכזי לידה בישראל, וכמובן שאנו, עפרית ותמי, נוכל לשוב למלאכתנו ללוות נשים בלידה בבית יולדות. הבלוג מתאר את מסעי ומסענו מאז שחל השינוי במרץ האחרון, תוך שילוב סיפורים מאחורי הקלעים של המיילדות שלנו מאז ההקמה.

2. מאז שכתבתי את ה"אודות" הראשון היו שינויים בפעילות בית יולדות שעליהם אני מספרת בפוסטים. בסתיו 2018 קיבלנו את לידת הבית האחרונה שלנו וסגרנו את בית יולדות. התהליך המשפטי ממשיך ואנו מבינות שהוא נועד עבור כל נשות ישראל. סיפורו של בית יולדות חשוב ותקדימי.

3. בסתיו 2018 יצאתי לשנת שמיטה מהלידות. עפרית המשיכה ללוות לידות ואני המשכתי לכתוב. במהלך השנה החולפת גילינו כי אנו רוצות להעביר הלאה את הידע שלנו וכיום – סתיו 2019 – אנו פותחות ביחד את ההכשרה הישראלית הראשונה ללווי הריון. הכתיבה הפכה למשמעותית ביותר עבורי. הבנתי שאני מגלה את עצמי בתוכה וכמעט מופתעת בכל פעם מחדש ממה שיוצא.

%d בלוגרים אהבו את זה: